Sold
Cheong Wah Building Block BFLOOR 18FLAT B5
Registration Number:18010902370106
|Transaction Date:14/12/2017
PRN:B9701604
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/1
PRICE
$4.35 M
Saleable Area
343sq.ft.
Buy $12,668 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $9,063 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 14/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
193
Walking toTsuen WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
55 Lo Tak Court