Sold
Cheong Wah Building Block BFLOOR 3FLAT B3
Registration Number:01560854
|Transaction Date:11/02/2004
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$760 K
Saleable Area
395sq.ft.
Buy $1,924 /sq.ft.
Gross Area
600sq.ft.
Buy $1,267 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 11/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
193
Walking toTsuen WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
55 Lo Tak Court