Sold
Abba House Block BFLOOR 33FLAT 4
Registration Number:12103101900065
|Transaction Date:22/10/2012
PRN:A0021409
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
PRICE
$3.6 M
Saleable Area
325sq.ft.
Buy $11,074 /sq.ft.
Gross Area
444sq.ft.
Buy $8,108 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 22/10/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
462
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
223-227 Aberdeen Main Road