Sold
Yick Fung Garden Block AFLOOR 4FLAT B
Registration Number:09144425
|Transaction Date:13/02/2004
PRN:A1846649
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/2
PRICE
$1.58 M
Saleable Area
465sq.ft.
Buy $3,398 /sq.ft.
Gross Area
629sq.ft.
Buy $2,512 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 13/02/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
235
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
20 Praya, Kennedy Town