Sold
Yee Fung Garden Block AFLOOR 24FLAT A8
Registration Number:21070500490013
|Transaction Date:08/06/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$5.62 M
Saleable Area
460sq.ft.
Buy $12,227 /sq.ft.
Gross Area
609sq.ft.
Buy $9,228 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 08/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
528
Walking toLong PingStation
12 Min(s)
Address/ Area
38 Ma Tin Road