Sold
Yee Fung Garden Block AFLOOR 27FLAT A4
Registration Number:16041901860182
|Transaction Date:21/03/2016
PRN:B7423281
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$5.06 M
Saleable Area
527sq.ft.
Buy $9,594 /sq.ft.
Gross Area
681sq.ft.
Buy $7,430 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 21/03/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
528
Walking toLong PingStation
12 Min(s)
Address/ Area
38 Ma Tin Road