Sold
Yee Fung Garden Block AFLOOR 34FLAT A6
Registration Number:21012000620027
|Transaction Date:11/01/2021
PRN:B0907229
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$5.84 M
Saleable Area
366sq.ft.
Buy $15,957 /sq.ft.
Gross Area
478sq.ft.
Buy $12,218 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 11/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
528
Walking toLong PingStation
12 Min(s)
Address/ Area
38 Ma Tin Road