Sold
Yee Fung Garden Block AFLOOR 26FLAT A2
Registration Number:20042900270020
|Transaction Date:17/04/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$4.42 M
Saleable Area
329sq.ft.
Buy $13,419 /sq.ft.
Gross Area
434sq.ft.
Buy $10,184 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 17/04/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
528
Walking toLong PingStation
12 Min(s)
Address/ Area
38 Ma Tin Road