Sold
Wylie Court Block AFLOOR 4FLAT B
Registration Number:09071502890061
|Transaction Date:30/06/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WinnieZhang章維
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-106091)
Sold

1/1
PRICE
$17.97 M
Saleable Area
1,626sq.ft.
Buy $11,049 /sq.ft.
Gross Area
2,002sq.ft.
Buy $8,976 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 30/06/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
15-23 Wylie Path