Sold
Wisdom Court Block AFLOOR 10FLAT 3
Registration Number:07100902120627
|Transaction Date:12/09/2007
PRN:B6163897
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/3
PRICE
$19.18 M
Saleable Area
1,527sq.ft.
Buy $12,557 /sq.ft.
Gross Area
1,838sq.ft.
Buy $10,435 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 12/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
100
Walking toHKUStation
15 Min(s)
Address/ Area
5 Hatton Road