Sold
Wang Kwong Building Block AFLOOR 28FLAT A2
Registration Number:18022300770208
|Transaction Date:14/02/2018
PRN:A5650178
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$5.08 M
Saleable Area
391sq.ft.
Buy $13,001 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $10,583 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 14/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
648
Walking toKowloon BayStation
5 Min(s)
Address/ Area
33 Ngau Tau Kok Road