Sold
Tycoon Court Block AFLOOR 9FLAT 4
Registration Number:18083101650074
|Transaction Date:10/08/2018
PRN:B8081482
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/5
PRICE
$15.65 M
Saleable Area
692sq.ft.
Buy $22,612 /sq.ft.
Gross Area
918sq.ft.
Buy $17,048 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 10/08/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12-1994-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
186
Walking toCentralStation
16 Min(s)
Address/ Area
8 Conduit Road