Sold
Tycoon Court Block AFLOOR 7FLAT 1
Registration Number:12041202080114
|Transaction Date:03/04/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/5
PRICE
$11.08 M
Saleable Area
692sq.ft.
Buy $16,009 /sq.ft.
Gross Area
918sq.ft.
Buy $12,070 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 03/04/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12-1994-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
186
Walking toCentralStation
16 Min(s)
Address/ Area
8 Conduit Road