Sold
Tycoon Court Block AFLOOR 11FLAT 3
Registration Number:25072301420019
|Transaction Date:07/07/2025
PRN:B3433858
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/9
PRICE
$6.7 M
Saleable Area
396sq.ft.
Buy $16,914 /sq.ft.
Gross Area
517sq.ft.
Buy $12,959 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 07/07/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12-1994-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
186
Walking toCentralStation
16 Min(s)
Address/ Area
8 Conduit Road