Sold
The Trend Plaza Block AFLOOR 7FLAT 1
Registration Number:22062901150113
|Transaction Date:17/06/2022
PRN:B0417344
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
Sold

1/8
PRICE
$5.29 M
Saleable Area
409sq.ft.
Buy $12,933 /sq.ft.
Gross Area
516sq.ft.
Buy $10,252 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 17/06/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street