Sold
The Trend Plaza Block AFLOOR 17FLAT 8
Registration Number:23110101360019
|Transaction Date:24/10/2023
PRN:B0418369
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
Sold

1/8
PRICE
$3.58 M
Saleable Area
409sq.ft.
Buy $8,752 /sq.ft.
Gross Area
516sq.ft.
Buy $6,938 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 24/10/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-01-1988-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
2 Tuen Hop Street