Sold
Tak Bo Garden Block AFLOOR 30FLAT A5
Registration Number:23061400420040
|Transaction Date:02/06/2023
PRN:B4082915
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/9
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
398sq.ft.
Buy $12,805 /sq.ft.
Gross Area
530sq.ft.
Buy $9,623 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 02/06/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road