Sold
Tak Bo Garden Block AFLOOR 29FLAT A2
Registration Number:23020201140141
|Transaction Date:13/01/2023
PRN:A5631734
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/9
PRICE
$4 M
Saleable Area
282sq.ft.
Buy $14,184 /sq.ft.
Gross Area
395sq.ft.
Buy $10,127 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 13/01/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road