Sold
Tak Bo Garden Block AFLOOR 38FLAT A8
Registration Number:20031200380099
|Transaction Date:04/03/2020
PRN:A5633027
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/9
PRICE
$4.54 M
Saleable Area
265sq.ft.
Buy $17,126 /sq.ft.
Gross Area
336sq.ft.
Buy $13,497 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 04/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
2,016
Walking toKowloon BayStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Ngau Tau Kok Road