Sold
Tai Po Garden Block AFLOOR GFLAT 2
Registration Number:20010802140449
|Transaction Date:20/12/2019
PRN:B1619667
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/9
PRICE
$10 M
Saleable Area
845sq.ft.
Buy $11,835 /sq.ft.
Gross Area
930sq.ft.
Buy $10,753 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 20/12/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
280
Walking toTai WoStation
13 Min(s)
Address/ Area
1 Mui Shu Hang Road