Sold
Tai Hong Building Block AFLOOR 4FLAT A1
Registration Number:06092300970112
|Transaction Date:11/09/2006
PRN:A7214370
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$600 K
Saleable Area
295sq.ft.
Buy $2,034 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $1,500 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 11/09/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
192
Walking toKwun TongStation
3 Min(s)
Address/ Area
28-30 Yuet Wah Street