Sold
Tai Hong Building Block AFLOOR 1FLAT A1
Registration Number:07060802420345
|Transaction Date:22/05/2007
PRN:B5563366
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$805 K
Saleable Area
295sq.ft.
Buy $2,729 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 22/05/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
192
Walking toKwun TongStation
3 Min(s)
Address/ Area
28-30 Yuet Wah Street