Sold
Tai Hang Terrace Block AFLOOR 11FLAT 5
Registration Number:09042301490010
|Transaction Date:15/04/2009
PRN:B3427431
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CherryLi李莉筠
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-648863)
PRICE
$4 M
Saleable Area
511sq.ft.
Buy $7,823 /sq.ft.
Gross Area
595sq.ft.
Buy $6,723 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 15/04/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road