Sold
Tai Hang Terrace Block AFLOOR 17FLAT 4
Registration Number:25120200250115
|Transaction Date:21/11/2025
PRN:A0373233
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

1/10
PRICE
$8.99 M
Saleable Area
559sq.ft.
Buy $16,092 /sq.ft.
Gross Area
652sq.ft.
Buy $13,788 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 21/11/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
5 Chun Fai Road