Sold
Shung Ling Building Block AFLOOR 16FLAT A5
Registration Number:05072000320272
|Transaction Date:22/06/2005
PRN:A6292793
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$830 K
Saleable Area
380sq.ft.
Buy $2,184 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 22/06/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
274
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
85 Shung Ling Street