Sold
Sai Kung Mansion (building) Block AFLOOR 8FLAT A5
Registration Number:17080401130100
|Transaction Date:14/07/2017
PRN:B3133589
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
Sold

1/1
PRICE
$4.8 M
Saleable Area
449sq.ft.
Buy $10,694 /sq.ft.
Gross Area
553sq.ft.
Buy $8,680 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 14/07/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
154
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
42-56 Fuk Man Road