Sold
Phoenix Court Block AFLOOR 9FLAT A1
Registration Number:08012802550617
|Transaction Date:03/01/2008
PRN:A3474744
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
PRICE
$5.19 M
Saleable Area
911sq.ft.
Buy $5,697 /sq.ft.
Gross Area
1,029sq.ft.
Buy $5,042 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 03/01/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road