Sold
Phoenix Court Block AFLOOR 4FLAT A1
Registration Number:08060601520076
|Transaction Date:09/05/2008
PRN:A3474699
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlvinLam林智全
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-543361)
PRICE
$6.28 M
Saleable Area
976sq.ft.
Buy $6,432 /sq.ft.
Gross Area
1,125sq.ft.
Buy $5,582 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 09/05/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road