Sold
Phoenix Court Block AFLOOR 3FLAT A4
Registration Number:09192508
|Transaction Date:23/03/2004
PRN:B6494263
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$3.25 M
Saleable Area
1,024sq.ft.
Buy $3,175 /sq.ft.
Gross Area
1,143sq.ft.
Buy $2,843 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 23/03/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-10-1977-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
269
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Fessenden Road