Sold
Pearl Court Block AFLOOR 2FLAT 2
Registration Number:13012101580015
|Transaction Date:16/01/2013
PRN:B3390216
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/3
PRICE
$4.05 M
Saleable Area
395sq.ft.
Buy $10,252 /sq.ft.
Gross Area
467sq.ft.
Buy $8,672 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 16/01/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
368
Walking toHKUStation
4 Min(s)
Address/ Area
13 Belcher's Street