Sold
Pearl City Mansion Block AFLOOR 8FLAT A1
Registration Number:11083101660022
|Transaction Date:18/08/2011
PRN:B8961142
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$5.9 M
Saleable Area
558sq.ft.
Buy $10,582 /sq.ft.
Gross Area
676sq.ft.
Buy $8,728 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 18/08/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
565
Walking toCauseway BayStation
1 Min(s)
Address/ Area
22-36 Paterson Street