Sold
Paterson Building Block AFLOOR 11FLAT A5
Registration Number:25101001770036
|Transaction Date:15/09/2025
PRN:B7778640
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$6.95 M
Saleable Area
498sq.ft.
Buy $13,945 /sq.ft.
Building Age
66 Years
Transaction Date: 15/09/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1959-12-1960-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
301
Walking toCauseway BayStation
3 Min(s)
Address/ Area
37-47 Paterson Street