Sold
Monterey Villas Block AFLOOR 3FLAT A7
Registration Number:16061700480225
|Transaction Date:18/05/2016
PRN:B3359458
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$2.48 M
Saleable Area
521sq.ft.
Buy $4,760 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 18/05/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
136
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
12 Po Peng Street