Sold
Manhattan Plaza Block AFLOOR 3FLAT A5
Registration Number:19022101430070
|Transaction Date:31/01/2019
PRN:B0934622
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$4 M
Saleable Area
341sq.ft.
Buy $11,723 /sq.ft.
Gross Area
419sq.ft.
Buy $9,547 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 31/01/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12-1991-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
444
Walking toYuen LongStation
13 Min(s)
Address/ Area
23 Sai Ching Street