Sold
Lee Kee Building Block AFLOOR 12FLAT A4
Registration Number:08081501640401
|Transaction Date:21/07/2008
PRN:A5654402
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
Sold

1/3
PRICE
$1.57 M
Saleable Area
471sq.ft.
Buy $3,330 /sq.ft.
Gross Area
550sq.ft.
Buy $2,855 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 21/07/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1977-11-1978-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
575
Walking toKowloon BayStation
4 Min(s)
Address/ Area
55 Ngau Tau Kok Road