Sold
Jade Court Block AFLOOR 1FLAT 1
Registration Number:24102801410019
|Transaction Date:08/10/2024
PRN:A1852309
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
PRICE
$4.1 M
Saleable Area
313sq.ft.
Buy $13,089 /sq.ft.
Gross Area
373sq.ft.
Buy $10,992 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 08/10/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town