Sold
Jade Court Block AFLOOR 15FLAT 5
Registration Number:21070700890092
|Transaction Date:30/06/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

7/11
PRICE
$6.4 M
Saleable Area
393sq.ft.
Buy $16,290 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $13,675 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 30/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town