Sold
Jade Court Block AFLOOR 10FLAT 1
Registration Number:12101902490017
|Transaction Date:10/10/2012
PRN:A1852314
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/1
PRICE
$3.43 M
Saleable Area
313sq.ft.
Buy $10,950 /sq.ft.
Gross Area
373sq.ft.
Buy $9,196 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 10/10/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town