Sold
Jade Court Block AFLOOR 11FLAT 3
Registration Number:10031900290239
|Transaction Date:08/03/2010
PRN:B8117698
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/1
PRICE
$1.86 M
Saleable Area
284sq.ft.
Buy $6,545 /sq.ft.
Gross Area
351sq.ft.
Buy $5,299 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 08/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
300
Walking toKennedy TownStation
4 Min(s)
Address/ Area
48-49 Praya, Kennedy Town