Sold
I-feng Mansions Block AFLOOR 11FLAT 1
Registration Number:08070200030123
|Transaction Date:06/06/2008
PRN:A6602618
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$2.95 M
Saleable Area
1,020sq.ft.
Buy $2,888 /sq.ft.
Building Age
58 Years
Transaction Date: 06/06/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1967-06-1972-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
823
Walking toTo Kwa WanStation
2 Min(s)
Address/ Area
237-239a To Kwa Wan Road