Sold
Hung Yu Mansion Block AFLOOR 4FLAT A17
Registration Number:09010701220074
|Transaction Date:22/12/2008
PRN:A3643545
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeTsang曾祖其
ACCOUNT DIRECTOR(S-453863)
Sold

1/1
PRICE
$1.19 M
Saleable Area
504sq.ft.
Buy $2,352 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 22/12/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
474
Walking toCheung Sha WanStation
6 Min(s)
Address/ Area
174-188 Un Chau Street