Sold
Hong King Garden Block AFLOOR 16FLAT 3
Registration Number:10092100760215
|Transaction Date:13/09/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$1.1 M
Saleable Area
318sq.ft.
Buy $3,464 /sq.ft.
Gross Area
436sq.ft.
Buy $2,523 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 13/09/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
48 Tsing Sin Street