Sold
Hong King Garden Block AFLOOR 15FLAT 1
Registration Number:13022002760140
|Transaction Date:15/02/2013
PRN:C0038493
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$2.18 M
Saleable Area
336sq.ft.
Buy $6,491 /sq.ft.
Gross Area
462sq.ft.
Buy $4,719 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 15/02/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
48 Tsing Sin Street