Sold
Hong King Garden Block AFLOOR 18FLAT 3
Registration Number:07111402880200
|Transaction Date:29/10/2007
PRN:C0038529
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$580 K
Saleable Area
318sq.ft.
Buy $1,827 /sq.ft.
Gross Area
436sq.ft.
Buy $1,330 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 29/10/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
48 Tsing Sin Street