Sold
Hong Keung Mansion Block AFLOOR 19FLAT A4
Registration Number:07343625
|Transaction Date:27/10/1997
PRN:B5836202
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$950 K
Saleable Area
384sq.ft.
Buy $2,472 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $1,979 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 27/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
190
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
32-34 Hong Keung Street