Sold
Hong Keung Mansion Block AFLOOR 16FLAT A3
Registration Number:10120700340070
|Transaction Date:19/11/2010
PRN:A4622301
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$2.83 M
Saleable Area
506sq.ft.
Buy $5,594 /sq.ft.
Gross Area
786sq.ft.
Buy $3,601 /sq.ft.
Building Age
54 Years
Transaction Date: 19/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1971-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
190
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
32-34 Hong Keung Street