Sold
Ho Shun Yee Building Block AFLOOR 5FLAT 3
Registration Number:16040501690080
|Transaction Date:21/03/2016
PRN:B0852698
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/4
PRICE
$2.9 M
Saleable Area
266sq.ft.
Buy $10,908 /sq.ft.
Gross Area
354sq.ft.
Buy $8,192 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 21/03/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
304
Walking toYuen LongStation
9 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street East