Sold
Ho Shun Yee Building Block AFLOOR 7FLAT 3
Registration Number:15050702140077
|Transaction Date:21/04/2015
PRN:B8678511
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/4
PRICE
$2.55 M
Saleable Area
266sq.ft.
Buy $9,591 /sq.ft.
Gross Area
354sq.ft.
Buy $7,203 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 21/04/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
304
Walking toYuen LongStation
9 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street East