Sold
Ho Shun Tai Building Block AFLOOR 4FLAT A (FLAT 1)
Registration Number:17061201770092
|Transaction Date:26/05/2017
PRN:B5994510
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$3.18 M
Saleable Area
290sq.ft.
Buy $10,982 /sq.ft.
Gross Area
380sq.ft.
Buy $8,368 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 26/05/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
448
Walking toLong PingStation
11 Min(s)
Address/ Area
10 Sai Ching Street