Sold
Hamden Court Block AFLOOR 7FLAT 2
Registration Number:11053000340043
|Transaction Date:13/05/2011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LindaWan溫才蓮
ACCOUNT MANAGER(S-306488)
Sold

1/1
PRICE
$2.9 M
Saleable Area
481sq.ft.
Buy $6,027 /sq.ft.
Gross Area
623sq.ft.
Buy $4,655 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 13/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
149-151 Hong Ning Road